يكشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵,Apr 24 2016

انتخاب سرنوشت ساز
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 985

یاداشت«احمدرضا شجاعی»

انتخاب سرنوشت ساز

تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴
کمتر از دو سال از انتخابات ریاست جمهوری می گذرد ، انتخاباتی که در آن مشارکت 73 درصدی مردم را در کارنامه خود ثبت کرد

زرنوشت-احمدرضا شجاعی:کمتر از دو سال از انتخابات ریاست جمهوری می گذرد ، انتخاباتی که در آن  مشارکت  73 درصدی مردم  را  در کارنامه خود ثبت کرد.


 اینک با نزدیک شدن  به 7 اسفندماه 94 انتخابات مهمی را پیش رو داریم که می تواند نه تنها برای چهارسال ، بلکه در طولانی مدت در روند فعلی کشور و جامعه تاثیرگذار باشد پس این امر مهم یک مشارکت حداکثری را می طلبد تا ترکیب مجلس آینده (مجلس شورای اسلامی و خبرگان) به گونه ای رقم بخورد که در راستای منافع ملی و منافع مردم جامعه در سراسر کشور قدم بردارد و نه در راه تحقق اهداف شخصی و گروه های خاص . لازمه  تشکیل چنین مجلسی مشارکت حداکثری مردم است تا افرادی راهی مجلس شوند که توسط اکثریت جامعه انتخاب شده اند.


دو شهرستان زرین دشت و داراب نیز از این مقوله جدا نیستند و تاکنون کاندیداهای زیادی تایید صلاحیت شده اند (که من این را یک امر خوب میبینم تا به مردم فرصت انتخاب بدهد) که با شروع تبلیغات کار خود را آغاز کرده اند و مردم نیز برای انتخاب خود ملاک هایی را قرار داده اند .


در این میان ملاک مناسب برای یک انتخاب درست چه چیزی است و از چه طریق می توان فهمید که انتخاب ما درست است یا نه؟


برای یک انتخاب مناسب و شایسته باید در وهله اول نیاز های جامعه را بررسی کرد،  سوابق افراد تایید صلاحیت شده را تحقیق نمود و از تعصبات قومی و قبیله ای و شهری برای حمایت از کاندیداها اجتناب کرد و در کنار آنها  نیز می بایست پیشینه سیاسی و اقتصادی وی را بررسی کرد و در نهایت بین نامزد ها یک نفر را انتخاب نمود.


اینگونه نباشد که افرادی بخاطر رابطه نسبی و قومی و... فردی را حمایت کنند و برعکس به همان دلایل قومی و قبیله ای فرد دیگری را تخریب نمایند. چراکه فردی که انتخاب می شود باید برای دو شهرستان و یک کشور تصمیم بگیرد بنابراین می بایست به شدت از گرایش های قومی و قبیله ای  دوری کرد و ملاک را شایستگی، علم ، دانش و تجربه قرار دهیم، زیرا شخصی که با رای های قومی قبیله ای بالا آمد در آینده نیز رفتارش می تواند تحت تاثیر شرایط انتخاباتی قرار گیرد و به زبان خودمان نماینده قوم و گروه خود خواهد شد.


مردم توجه داشته باشند که کشور ما و بدنبال آن دوشهرستان داراب و زرین دشت یکی از بزرگترین مشکلاتش مشکل اشتغال می باشد پس ضروری است که ما یک مدیر خوب را به مجلس شورای اسلامی بفرستیم، که با تصمیماتی مناسب بتواند در شرایط بحران ، اوضاع را اداره کند.


باید توجه داشته باشیم که انتخاب همیشه بین خوب و بد نیست ، بسته به شرایط  میتواند بین بد و بدتر و یا حتی بین خوب و خوب تر هم باشد . پس اگر شرایط طوری باشد ک باید از بین بد و بدتر بخواهیم یکی را انتخاب کنیم تنها راه چاره آن است که "بد" را انتخاب کنیم تا از ورود اندیشه یا شخص بدتر جلوگیری کنیم.


در ایام انتخابات و خصوصا در این هفته ی باقیمانده شاهد آن خواهیم بود که پول های کثیف وارد تبلیغات شده و بعضا برخی از افراد اقدام به خرید رای از راه هایی مانند دادن وجه نقد و توزیع برنج و گوشت و ... میکنند. در این برهه لازم است مردم هوشیار باشند و فریب این کارها را نخورند و چهارسال قانون گذاری در مجلس و سر و سامان دادن به وضعیت دو شهرستان را با بهایی اندک عوض نکنند و نگذارند افراد سواستفاده گر، شرف انسانی ما را برای مقاصد شوم خود بخرند.


در ایام انتخابات تنور خبرگزاری های مجازی داغ می شود و امروزه اکثریت جامعه در کانال های ارتباطی تلگرام و واتس اپ  و ... حضور دارند. با توجه به امکانات این نرم افزار های ارتباطی احتمال ساخت شایعات بی اساس بسیار بالا هست و مطمئنا  همه با آن مواجه شده اند و در این یک هفته باقیمانده نیز مواجه خواهند شد پس در این روزهای باقیمانده مردم مراقب باشند در دام خبرهای کذب و بی منبع این لوازم ارتباطی نیفتند و حق کسی را تضییع نکنند. همچنین ضرورت دارد که مردم  در این هفته باقیمانده مراقب وعده هایی که از طریق فضای مجازی پخش می شود باشند و دلشان را به این وعده هایی که هیچ منبع معتبری ندارند خوش نکنند و در نقل اخبار شنیده های بی در و پیکر که فقط صرفا شنیده اند پرهیز کنند و برای انتقال اخبار ، خبرهای با منبع معتبر را بیان کنند.

 

در پایان امیدوارم اهالی محترم این دوشهرستان باانتخاب فردی اصلح زمینه توسعه اقتصادی و فرهنگی را در سالهای  آینده فراهم سازند.

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

دوست|
|۱۳۹۴/۱۱/۲۹ ۲۲:۵۹
پاسخ
ایول مهندس گل گفتی
نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر