چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴,Feb 10 2016

چپ  یا راست
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 946

عبدالرزاق نعمتی

چپ یا راست

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
شورای نگهبان صلاحیت تعدادی را دواطلبان را احراز نکرد.گفت: من میگم مخم ورم کرده تو میگی از داوطلبان چندین تن صلاحیت محرزی نداشتند؟مثل اینکه مخ تو هم یک تخته ش کمه ها؟

عبدالرزاق نعمتی-اوضاع و احوالش مثل هر روز نبود.هر روز بگو و بخندی داشت.اما امروز اول صبح که آمده بود دمق بود.کمی بعد یواش یواش علت پریشانی حالش را پرسیدم.گفت: مخ درد دارم؛ ذهنم درد می کند.گفتم منظورت سر درد هست دیگه؟

گفت: مخ درد....مخ درد عمیق تر و ویران کننده تر از سر درد است.

گفتم: حالا چه شد که مخ درد گرفتی؟ گفت: که دیروز عصر مسابقه فوتبال بود.فوتبالی حساس.منم مضطرب و پراسترس بودم.یهو برق کل منطقه رفت.هاج و واج بودم که چه بکنم چه نکنم؛ حالا چطور از نتیجه باخبر بشوم که چشمم به رادیو افتاد. پناه بردم به رادیو. باور کن از ثانیه اول که گزارشگر رادیو گفت: تیم فلان از چپ به راست می زند و اون یکی تیم از راست به چپ خواهد زد در حال محاسبه چپ و راست بودم. هنوز داشتم ارزیابی می کردم که راست به چپ زدن یعنی چطور؟ گزارشگر امان نمیداد و تن صدایش را بالا و پایین می کرد که جناح بازی را عوض می کند...با پای چپ خواهد زد یا راست؟ مربی تاکتیک بازی را تغییر داد حالا اونی که راست بود میاد چپ و اونی که چپ بود میاد میانه.چپ تیم خالی هست.خلاصه اینقدر به چپ کرد راست و به راست کرد چپ گفت که گمان کنم مخ من از جاش در رفته و تاب برداشت. از بخت نامراد من هم هر دو تیم تاکتیکی برای میانه میدان نداشتند. اینقدر که اصرار داشتند از جناحین حرکت کنند که تا آخر خط هم می رفتند توبه نمی کردند.این شد که تحمل یک نیمه هم نکردم و همان یک نیمه کافی بود که چنین مخ پیچ شوم.

خواستم حال و هوایش را عوض کنم از روزنامه روی میزش استفاده کردم و گفتم ببین روزنامه چه نوشته:

شورای نگهبان صلاحیت تعدادی را دواطلبان را احراز نکرد.گفت: من میگم مخم ورم کرده تو میگی از داوطلبان چندین تن صلاحیت محرزی نداشتند؟مثل اینکه مخ تو هم یک تخته ش کمه ها؟

از بس این کاندیدا  چپ و راست کردند.از راست آمدند چپ و از چپ رفتند راست.من که میگم شورای نگیهبان مثل دروازه بان است. تشخیص بالایی میخواد که حدسیاتش تبدیل به یقین بشود که اینی که پشت توپ ایستاده میخواد با پای چپ بزنه یا راست؟ اصلن با همون پایی که نشون میدهد میزنه یا نه راست را نشان میده اما چپ میزند؟ چند دقیقه قبل هم گفتم: مگر وسط زمین چطوره که کسی برای آن برنامه و تاکتیکی ندارد.اتفاقا گلهای که از عمق زده می شود خیلی هم زیبا هستند.برخی از این کاندیدا هم اینقدر اصرار دارند از چپ و راست حرکت کنند که این افراط اکثراً باعث میشه با توپ به بیرون زمین میروند.اگر از همون چند متری خط هم توپ را ارسال کنند روی دروازه فرصت گل هست.گفتم:درست گفتی از تاکتیک وسط زمین گلهای زیبایی زده می شود اما گل با ضربه سر طعم و مزه ی دیگری دارد.اینا که اصرار دارند از چپ و راست حرکت کنند حتمن کسانی دارند که خوب سرشون را بکار میگیرند.

 

(این نوشتار بدون ذهنیت نسبتی به فرد و افرادی نگاشته شده است.)

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

حمید|
|۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۲۳:۲۵
پاسخ
سلام... همیشه منتظر مطالب زیبایت وپرمعنایت هستم مثل همیشه با صداقت بیان میکنی درود برتو
نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر