جمعه ۲۵ دي ۱۳۹۴,Jan 15 2016

سفر مدیرکل فنی حرفه ایی فارس به زرین دشت انجام شد
share
- +

کد مطلب : 851

سفر مدیرکل فنی حرفه ایی فارس به زرین دشت انجام شد

تاریخ انتشار : ۲۱ دي ۱۳۹۴
با وجود هزینه های هنگفتی که در ساخت مراکز آموزش فنی وحرفه ای انجام شده است متاسفانه اطلاع رسانی مناسبی در خصوص وجود این مراکز و کیفیت آموزشی در انها صورت نگرفته است.

به گزارش زرنوشت مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان فارس صبح امروز به منظور بازدید از وضعیت اداره فنی حرفه ایی شهرستان به زرین دشت سفر کرد و بدو سفر خود در دیدار با فرماندار پیرامون مشکلات و پتانسیل های مهارت آموزی شهرستان  بحث و گفتگو کردند.

یزدان پناه فرماندار شهرستان زرین دشت در دیدار با دکتر کوشکی آموزش فنی وحرفه ای استان فارس گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای تنها مراکزی است که علم و عمل در کنار هم آموزش داده می شود که این امر بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه طی سالهای اخیر کشاورزی و دامداری به عنوان پیشه عمده مردم شهرستان به دلیل خشکسالی های پی در پی به مخاطره افتاده است تصریح کرد: باید پتانسیل ها و قابلیت های شهرستان در حوزه های مهارتی و صنعتی کشف و پرورش دادو از طرفی بایستی ضمن نیازسنجی شغلی و مهارتی زمینه ای فراهم شود که مربیان کارآزموده در حوزه های مختلف به ویژه در مناطق روستایی به منظور مهارت آموزی افراد به کار گرفته شوند.

فرماندار زرین دشت با اشاره به معضل اعتیاد و آسیب های آن در جامعه گفت: اگر بستری فراهم شود که مهارت آموزی در کمپ های ترک اعتیاد انجام شود، افرادی پاک، سالم و دارای مهارت تخصصی وارد اجتماع می شوند.

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان فارس نیز با بیان اینکه بیشترین تعداد بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاه است خاطرنشان کرد: با وجود هزینه های هنگفتی که در ساخت مراکز آموزش فنی وحرفه ای انجام شده است متاسفانه اطلاع رسانی مناسبی در خصوص وجود این مراکز و کیفیت آموزشی در انها صورت نگرفته است.

دکتر کوشکی همچنین بر لزوم راه اندازی و تشکیل “شورای مهارت” به منظور تصمیم گیری در خصوص ارایه آموزش های مهارتی تاکید کرد.

در ادامه مدیرکل فنی حرفه ایی فارس در بازدید از ساختمان فنی حرفه ایی شهرستان مشکلات این اداره را در گفتگو با هنرجویان شد و جهت رفع این مشکلات دستور داد تا منابع مالی  لازم جهت حصارکشی اداره،تجهیز کارگاه برق و خودرو اختصاص داده شود.

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر