جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶,Jun 09 2017

شهیدی که تمام زندگیش را وقف ترویج دین کرد تا به آروزی دیرینه اش رسید
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 672

پنجشنبه با شهدا:

شهیدی که تمام زندگیش را وقف ترویج دین کرد تا به آروزی دیرینه اش رسید

تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴
شهيد شيخ احمد رحيمي در 1341/01/30 در روستاي زيرآب ازتوابع شهرستان زرین دشت در يک خانواده متدين و مذهبي داراي زندگي متوسط کارگري ديده به جهان گشود و در تاریخ 1360/11/23 در تنگ چزابه به آرزوي ديرينه خويش که همانا شهادت در راه الله بود رسيد .

زرنوشت: ان اله اشتري من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه " به درستي که خداوند مي خرد جانها و مالهاي مومنين را در ازاي بهشت ."

 اين بار سخن از شهيدي است از تبار هابيل ، از تبار ابراهيم از تبار حسين عليه السلام ....

سخن از يک گواه ، يک شاهد ، يک چشم به راه ... سخن از احمد ، سخن از عشق ، ايمان ايثار و شهادت . سخن از عزيزي که چون مولايش حسين در راه معبودش جان داد تا با خدايش ديدار و خاموشان را بيدار سازد که دنيا صحنه آزمايشي بيش نيست آري شهيد شيخ احمد رحيمي در 1341/01/30  در روستاي زيرآب ازتوابع شهرستان زرین دشت در يک خانواده متدين و مذهبي داراي زندگي متوسط کارگري ديده به جهان گشود .

در سال 1347 در سن شش سالگي براي آموختن قرآن و علوم ديني روانه مکتب شد و بعد از آن حدود چهار سال در محضر آيت الله نسابه(ره) به فرا گرفتن دروس ديني مشغول و براي تکميل تحصيلات خود به مدرسه منصوريه شيراز و سپس به قم هجرت نمود تا بتواند با تحصيل در محضر اساتيد بزرگ فردي سودمند براي جامعه اسلامي خود باشد.

با شروع انقلاب به رهبريت امام او تصميم گرفت جهت آگاه کردن مردم به زادگاهش آمد و تا مسئوليت خود را در برابر خداوند انجام دهد . با آن جو خاص که بر جامعه حکم فرما بود لحظه اي دست از کارش نکشيد و با دل و جان براي به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي کوشش مي نمود و با خطابه هاي آتشين خود مردم را با امام و انقلاب آشنا مي نمود.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي دوباره براي ادامه تحصيلات به قم مهاجرت و هر از چند گاهي براي آشنا کردن مردم به مسائل روز و ارشاد به روستاي زادگاهش مي رفت .

با شروع جنگ تحميلي به علت عشق به رهبر به نداي او لبيک گفت و براي اولين بار عازم شهر خون و شهادت " خونين شهر " گرديد و در گروه شهيد چمران به مبارزه پرداخت .بعد از آن به آبادان و از آنجا به تنگ چزابه هجرت نمود و در تاریخ 1360/11/23 درهمان جا به آرزوي ديرينه خويش که همانا شهادت در راه الله بود رسيد .

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر