جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲,Aug 09 2013

مصاحبه علی داد یوسفی پیرامون تعاونی فراگیر ملی
آرشیو

با شهدا

شهید والا مقام حسین خوشبخت شهید والا مقام حسین خوشبخت معرفی شهدای زرین دشت/کانون شهید فهمیده زرین دشت
کی با حسین کار داشت؟ کی با حسین کار داشت؟ دفاع مقدس ( کتاب رفاقت به سبک تانک )
هفت سین در جبهه هفت سین در جبهه یاد دوران جنگ بخیر
share
- +

کد مطلب : 324

اختصاصی زرنوشت

مصاحبه علی داد یوسفی پیرامون تعاونی فراگیر ملی

تاریخ انتشار : ۹ مرداد ۱۳۹۲
این اقدام یک امر اساسی و زیر بنایی برای شهرمان خواهد بود از مردم انتظار داریم حمایت خودشان از این فرصت نهایت استفاده بنمایند که گاهی حضور،خود حمایت است.واز مسئولین هم انتظار داریم که چون این طرح از یک سو متعلق به عامه مردم بوده و از سوی دیگر در راستای قوانین و مقررات حاکم بوده به درخواست های شرکت...

  • لطفا ضمن معرفی خودتان، شغل تحصیلات و سوابق کار ی خود را بیان کنید.

اینجانب علی داد یوسفی دبیر آموزش و پرورش با 24 سال سابقه ،لیسانس اقتصاد و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش مهندسی سیستم های اقتصادی،اجتماعی

 

  • یکی از مهمترین اهداف و برنامه های شما از شرکت در انتخابات راه اندازی شرکت و تعاونی های محله ای بود که صحبت اصلی ما در این مصاحبه پیرامون این موضوع خواهد بود.لطفا در این رابطه برای ما بیشتر توضیح دهید و اینکه اهداف شما از تاسیس این تعاونی ها چیست؟

با هماهنگی هایی که با شورای جدید شهر به عمل آمد. حاجی اباد را به چهار محله تقسیم و دنبال میکنیم که هر محله توسط خودشان یک شرکت تعاونی مهندسی- مردمی به ثبت برسانند.( هرکدام از این شرکت ها از شرکتهای محله های دیگر و از اینجانب وشورا نیز مستقل هستند.) و از سویی دیگر بدنبال تاسیس یک شرکت تعاونی فراگیر ملی هستیم که همه محله ها  و مردم را در بر می گیرد.

قابل ذکر است که همه شهروندان می توانند در هر دونوع شرکتها عضویت داشته باشند یعنی هم می توانند عضو تعاونی مهندسی-مردمی محله خودشان باشند و هم در تعاونی فراگیر ملی عضویت داشته باشند

** ** اهداف طرح :

الف)شرکت در تولید ملی از طریق ورود به عرصه فعالیت های اقتصادی

ب)تحقق حماسه اقتصادی در شهرمان با توجه به نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری

ج)رفع فقر و محرومیت و ارتقاء سطح رفاه زندگی شهروندانمان به طور نسبی

د)برخورداری شهرمان از عدالت در توزیع در آمد،همان هدفی که نطام بدنبال آن است که در کل کشور محقق شود

ی)ایجاد جامعه ای پویا و بالنده و نسخه ای مناسب جهت در مان طلاق ، اعتیاد و ناامنی

 

  • آیا قبلا سابقه تاسیس تعاونی یا شرکت های دیگر داشته اید؟

بله

 

  • با توجه به اینکه قرار است سهامداران شرکت عامه مردم باشند نظارت بر امورات تعاونی چگونه صورت خواهد گرفت؟آیا برنامه ای برای این موضوع دارید؟

امور تعاونی بدست هیات مدیره  و مدیر عامل خواهد بود و نظارت بر تعاونی بر عهده بازرسین می باشد که همه این افراد در مجمع عمومی و طبق اساسنامه شرکت های تعاونی توسط اعضای شرکت برای مدت محدود انتخاب می شوند. این شرکت ها مستقل از اینجانب یا هر فرد دیگری میتواند باشد اینجانب توصیه میکنم که اعضای تعاونی در همه دوره ها مدیران مومن،متعهد،سالم،امانتدار ،کارآمد و دارای وسعت نظر و همچنین بازرسانی توانمند و نکته بین انتخاب نمایند.

 

  • چه تضمینی وجو دارد که سرمایه مردم از بین نرود؟

در شرکت های محله ای قرار است که فقط همان ده تا پانزده نفری که می خواهند شرکت را به ثبت برسانند حداقل 50 درصد سرمایه اولیه شرکت را تامین نمایند(کل سرمایه اولیه مبلغ یک میلیون و پنجاه هزار تومان میباشد)تا شرایط ثبت آن فراهم گردد و بقیه خانم ها و اقایان بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی میتوانند به عضویت شرکت در آیند.

و در شرکت فراگیر ملی هر نفر مبلغ ده هزار تومان بصورت علی الحساب پرداخت خواهند نمود که این مبالغ سرمایه بسیار اندک خواهد بود و تضمین این اندازه سرمایه اهمیت چندانی نخواهد داشت اما به هرحال اعضا باید مدیران و بازرسانی با تقوا و سالم و کار امد انتخاب نمایند.

 

  • در این طرح چه کسانی از شما حمابت خواهند نمود؟

چون این طرح در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و منطبق بر قوانین مختلف کشور بوده انتظار داریم از بالاترین سطح که مقام معظم رهبری بوده تا پایین ترین مرجع دولتی در شهرستان که فرماندار میباشد از این طرح حمایت نماید.

 

  • سود حاصل از تعاونی چگونه بین اعضا تقسیم یا قرار است در چه راههایی مصرف شود؟

براساس مواد اساسنامه تعاونی و نیز بر اساس تصمیمات هیئت مدیره شرکت بین اعضاء تقسیم میگردد ،اما توصیه اینجانب این است که 50 درصد از سود حاصله در تعاونی های محله ای برای عمران و  زیبا سازی و فعالیت های اجتماعی محله و 50 درصد باقیمانده بین اعضاء شرکت تقسیم گردد.

در تعاونی فراگیر ملی بخشی از سود بین اعضاء تقسیم و بخشی هم برای سرمایه گذاری اختصاص داده شود.

 

  • سرمایه گذاران باید سطح توقعشان از تعاونی در چه اندازه ای باشد؟

سطح توقع اعضای تعاونی در بلند مدت باید به اندازه توانمندی ،برش،مدیریت و سلامت مدیران تعاونی باشد.

 

  • چه توصیه وتوقعی از مردم و مسئولین در حمایت از این طرح دارید؟

این اقدام یک امر اساسی و زیر بنایی برای شهرمان خواهد بود از مردم انتظار داریم با حمایت خودشان از این فرصت نهایت استفاده بنمایند که گاهی حضور،خود حمایت است.واز مسئولین هم انتظار داریم که چون این طرح از یک سو متعلق به عامه مردم بوده و از سوی دیگر در راستای قوانین و مقررات حاکم بوده به درخواست های شرکت های مذکور توجه نموده و حمایت های لازم را بنمایند. قابل ذکر است که تاکنون حدود 250 نفر به عضویت تعاونی فراگیر ملی در آمده و از این طرح استقبال کرده اند.

 

  • سخن پایانی:

سخن پایانی اینکه هر موضوعی که با درامد ،سود و پول ارتباط داشته باشد با درد سرهایی همراه می باشد و افرادی پیدا خواهند شد که قصد خیانت و سوء استفاده در سر بپرورانند اما باید راه را براین افراد بست.و نکته دیگر اینکه هرچند این تعاونی ها از اینجانب و شورای شهر استقلال خواهند داشت اما نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این تعاونی ها به اهدافشان نزدیک شوند.ما مسیر رشد و ترقی را نشان خواهیم داد و همکاری های لازم در خصوص ورود به عرصه های اقتصادی را خواهیم نمود تا شاهد تحولی جدید باشیم./224224

به امید آن روزنظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه
عزیزی|
|۱۳۹۲/۵/۱۰ ۱:۳۸
پاسخ
جناب آقای یوسفی شما ابتدا باید خودت یک شرکت تعاونی موفق داشته باشی تا مردم به شما نگاه کرده و عضو این شرکتهای تعاونی شوند. بابا جان ما تو این شهر شرکت تعاونی کم نداریم بررسی کن ببین اعضای این تعاونیها راضی هستند. بابا جان کار گروهی با فرهنگ ما جور نمی آید، کسی حاضر نیست بدون منفعت شخصی قدمی برای عموم بردارد. در پایان امیدوارم بتوانی قدمی برای این مردم برداری.
555|
|۱۳۹۲/۵/۱۰ ۱۲:۰۴
پاسخ
با سلام . جناب آقای یوسفی این هم یکی از شرکتهای حرمی می باشد ........................................................................................................................................................................................................................................... ( دست اندرکاران مسکن مهر هم همین کار مثل شما داشتند امروز چه شده است ان خدمت)
همشهری |
|۱۳۹۲/۵/۱۰ ۲۳:۱۰
پاسخ
بامید موفقیت آقای یوسفی لطفا اگر راهکاری داری برو شرکت تعاونی مصرف کارکنان خودتان سرو سامانی بدهید تا ببینیم ...
اهل دریا|
|۱۳۹۲/۵/۱۱ ۳:۵۲
پاسخ
آقای یوسفی به سئوالات شما جواب هایی مبهم داده اند مثلا نظارت از په طریقی صورت خواهد گرفت؟چه برنامه و نضمینی برای موفقیت وجود دارد؟برنامه های شما برای در آمد زایی این تعاونی ها چیست؟آیا راه اندازی تعاونی های ملی با این وسعت در شهرستان زرین دشت امکان پذیر خواهد بود و ...
555|
|۱۳۹۲/۵/۱۲ ۱۲:۰۱
پاسخ
با سلام چرا تمام حرفهایی که زدم ننوشتید و حذف کردین ترسیدین مردم همه چی بفهمند
فرهنگی|
|۱۳۹۲/۵/۱۵ ۱۳:۰۳
پاسخ
آقای یوسفی ! شما در تبلیغات شورا اعلام کردید با دست خالی و بدون پول می توان می توان همه کار کرد الان اعلام می کنید که باید مبلغ 1 میلیون باید پرداخت بشه حتی در تماز جمعه هم حق عضویت برای اعضا 10 هزارتومان اعلام کرده بودید به نظر من طرح شما ناموفق است ولی برایتان آرزوی موفقیت می کنم