يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 22 2018

جهانگیری: عده‌ای پست‌ها و مسئولیت‌ها را اشغال کرده‌اند
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 1933

جهانگیری: عده‌ای پست‌ها و مسئولیت‌ها را اشغال کرده‌اند

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۶
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: عده‌ای پست‌ها و مسئولیت‌ها را اشغال کرده‌اند و تا می‌گوییم که "این پست‌ها را اگر نمی‌توانید خدمت مؤثری انجام دهید ترک کنید"، می‌گویند منظورش مدیران دولتی است اما منظور من همه مدیران در همه مناصب است.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم, اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور بعداز ظهر امروز (شنبه) در مراسم افتتاح فاز نخست فولاد غدیر نی‌ریز گفت: رمز غلبه بر چالش‌های اقتصادی ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری است؛ امروز دو واحد مهم تولیدی در شهرستان نی‌ریز به بهره‌برداری رسید و باید به همه کسانی که این کار‌های بزرگ و ماندگار را برای کشور انجام می‌دهند, خسته نباشید گفت.

وی ضمن تبریک فرارسیدن ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ما در این سال‌ها نقاط قوت و ضعف بسیاری داشته‌ایم. انقلاب اسلامی، ما را از بسیاری وابستگی‌ها نجات داد، هرجا که موفقیت بوده است, جهت‌گیری اصلی انقلاب بوده که همه به صحنه بیایند و هرجا ضعف بوده حتماً مدیران آن‌طور که شایسته مردم و انقلاب اسلامی بودند عمل نکرده‌اند؛ باید این نقاط ضعف را پذیرفته و آن را اصلاح کنیم.

بیشتر بخوانید:
بررسی دخل‌وخرج دولت چند روز میهمان صحن علنی مجلس است؟

جهانگیری تأکید کرد: ما به‌دنبال این هستیم که ایران به‌جهت اقتصادی و توسعه‌ای و برآوردن جایگاهی متناسب با نیاز مردم به نقطه‌ای مناسب شأن و جایگاه ملت ایران برسد.
وی با یادآوری سابقه و خدمات بزرگ ملت ایران به تمدن بشری گفت: ملت ایران ملت بزرگی است و کسی نمی‌تواند این جایگاه را از ملت ایران بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: شعار ما می‌توانیم نباید فقط یک شعار انتخاباتی و برای از صحنه خارج کردن حریف بلکه باید شعاری واقعی و در عمل باشد و باید نشان دهیم که می‌توان با تکیه بر دانش و نیروی انسانی کارهای بزرگی برای ایران انجام دهیم.

وی با توجه به بازدید و افتتاح کارخانه رینگ اسپرت در نی‌ریز گفت: این کارخانه می‌توانست کنار بازار فروش محصول و یا تهیه مواد اولیه در تهران ایجاد شود, اما یک کارآفرین تصمیم می‌گیرد برای ادای دین به مردم زادگاه خود و بدون دریافت کمک از دولت شرکتی احداث کند که محصولات آن با اطمینان در بازار عرضه و فروخته می‌شود.

جهانگیری در ادامه تصریح کرد: این کارآفرین باید الگوی ما باشد، کارآفرین واقعی کارآفرینی است که دنبال رانت نمی‌گردد و به‌دنبال زدوبند با مدیران دولتی و دزدی از منافع ملت نیست. او انسانی ریسک‌پذیر و توانمند است که می‌تواند محصولی با فناوری بالا تولید کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افتتاح فاز نخست کارخانه فولاد غدیر نی‌ریز گفت: تکنولوژی تولید آهن اسفنجی تنها در اختیار آمریکا و چند کارخانه اروپایی بود، اما مهندسان ما توانستند دستیابی به روش احیای مستقیم با تکنولوژی "پرد" ایجاد کنند. برند این نوع تکنولوژی توسط مهندسان ما نقطه ارزشمندی است و مصداق همان شعار ما می‌توانیم در عمل است زیرا هم ما می‌توانیم کارخانه فولاد بسازیم و هم تکنولوژی این کارخانه را داریم.

وی با یادآوری دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران از مواضع رییس جمهور آمریکا در اجلاس داووس انتقاد کرد و گفت: می‌گویند "ما با دوستانمان درباره ایران توافق کرده‌ایم"، من به آنها می‌گویم "شما بیجا کرده‌اید،‌ شما مگر می‌توانید برای ملت بزرگ ایران محدودیت ایجاد کنید".

جهانگیری همچنین با ابراز اینکه "ما در چارچوب مقررات بین المللی و با وجود همه محدودیت‌ها پذیرفته‌ایم دانش هسته‌ای خود را پیش ببریم"، گفت: ما آنچه بتوانیم برای توسعه و پیشرفت کشور انجام خواهیم داد همان‌طور که در ‌5‌ــ‌4 سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان ما توانسته‌اند تولیدات و خدمات بی‌نظیری ارائه کنند و این ظرفیت بی‌نظیر برای توسعه کشور وجود دارد و ایران می‌تواند علاوه بر توسعه خود در جهت توسعه منطقه خاورمیانه تلاش کند.

معاون اول رئیس جمهور راجع به برخی از انتقادها در خصوص موانع ارتقای فضای کسب‌وکار در کشور گفت: هر کس می‌تواند خدمتی انجام دهد تا کارآفرینان در صحنه حضور داشته باشند و آن خدمت را انجام ندهد به کشور جفا می‌کند اما جفای بزرگتر را کسانی انجام می‌دهند که می‌خواهند ملت ایران را کوچک جلوه دهند، کسانی که ملت ایران را تحقیر می‌کنند و می‌گویند "شما قادر نیستید ملت بزرگی شوید و نمی‌توانید مسائل خود را حل کنید" تنها به رقابت فکر کرده و به‌دنبال کنار گذاشتن رقیب هستند و به منافع ملت ایران فکر نمی‌کنند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه "ما می‌توانیم کارهای بزرگ در اقصی نقاط کشور انجام دهیم" اظهار داشت: به‌فضل الهی و با کمک جوانان و نیروی انسانی فرهیخته خواهیم توانست ظرفیت‌های کشور را بالفعل کنیم. مهم این است که اراده مردم در این راستا شکل بگیرد. متأسفانه عده‌ای پست‌ها و مسئولیت‌ها را اشغال کرده‌اند و تا می‌گوییم که "این پست‌ها را اگر نمی‌توانید خدمت مؤثری انجام دهید ترک کنید"، می‌گویند "منظور آقای جهانگیری مدیران دولتی است"، اما منظور من همه مدیران در همه مناصب است، کسانی که چوب لای چرخ پیشرفت، توسعه و ارتقای کشور می‌گذارند.

وی درباره معضل بیکاری و درخواست مردم برای اشتغال فرزندانشان گفت: این مشکل، مشکل بزرگی است و وقتی در این سفر افرادی را می‌بینم که برای حل مسئله بیکاری فرزندانشان به من مراجعه می‌کنند خجالت می‌کشم اما معتقدم می‌توان مسئله اشتغال را در کشور حل کرد.

جهانگیری تصریح کرد: بگذارید کارآفرینان کار کنند، بگذارید فضای امن برای سرمایه گذاری ایجاد شود، دشمنان می‌خواهند فضای کشور را ناامن جلوه دهند، شما این کار را نکنید آن‌وقت خواهید دید که میلیاردها دلار سرمایه خارجی به ایران سرازیر خواهد شد. این ذات و ظرفیت ایران است که می‌تواند سالانه صد میلیارد دلار درآمد جذب کند. هر کس به‌دنبال جای خوبی برای سرمایه گذاری می‌گردد نقطه نخست آن ایران است. بگذریم که برخی کشورهای همسایه بی‌شرمانه با ملت ایران سخن می‌گویند، ‌کشورهایی که با 500 تا یک میلیون جمعیت شبیه کشور هستند و بیشتر به طایفه می‌مانند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به روند افزایش شاخص‌های بورس به عدد یکصد هزار گفت: بورس ایران متقاضی عرضه سهام است و معنای این اعداد و ارقام آن است که ملت ایران می‌روند که پول خود را در بورس قرار دهند. اکنون نوبت عرضه سهام توسط شرکت‌های صاحبان سهام است و همان‌طور که رییس جمهور دستور دادند نهادهایی نظیر صندوق بازنشستگی باید سهام خود را در بورس عرضه کنند و این خدمت به کشور است.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری دستور رهبر معظم انقلاب برای عرضه سهام شرکت‌های غیرمرتبط با واحدهای نظامی در بورس،‌ گفت: اگر این‌گونه شود بخش خصوصی احساس می‌کند که با رقیبی مشابه خود رقابت دارد ما نباید رقیب بخش خصوصی شویم، اگر بخش خصوصی با من جهانگیری رقابت کند این رقابت درست نیست زیرا حاکمیت نمی‌تواند هم نقش داور را داشته باشد و هم نقش بازیکن.

جهانگیری  همچنین اظهار داشت: حاکمیت باید دستورالعمل تهیه کرده و سیاست گذار باشد و تنها نقش داور را ایفا کند.

وی در خاتمه درباره جایگاه و فرهنگ مردم نی‌ریز گفت: این منطقه با توجه به امکانات و ظرفیت‌ها قادر است توسعه متوازنی داشته باشد.

پیش از سخنان معاون اول رئیس جمهور, وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ایران رتبه نخست تولید آهن اسفنجی در جهان را در اختیار دارد گفت: دولت دوازدهم دولت بهار معادن و صنایع معدنی خواهد بود.

وی با بیان اینکه شرکت "ایمیدرو" به‌عنوان سازمان توسعه‌ای گام‌های بلندی در توسعه این صنعت برداشته است از روند رو به رشد معادن و نیز تکمیل ستاد زنجیره فولاد به‌منظور جذب ارزش افزوده بیشتر در صادرات خبر داد و گفت: در آینده نزدیک فولاد بزرگ 10 میلیون تنی در سواحل مکران کلید خواهد خورد.

همچنین مدیر کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز در این جلسه گفت: این کارخانه با اتکا به توانمندی‌های بومی و ملی و بدون دریافت هیچ کمکی از دولت شکل گرفته و محصولاتی در سطح جهانی و بالاترین استاندارد اروپا تولید می‌کند.

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر