سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶,Mar 20 2018

کاهش منابع آب دستیابی به توسعه پایدار را با مشکل مواجه می کند
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 1880

کاهش منابع آب دستیابی به توسعه پایدار را با مشکل مواجه می کند

تاریخ انتشار : ۲۱ دي ۱۳۹۶
فرماندار شهرستان زرین دشت گفت: کاهش منابع آب بزرگترین چالش حال و آینده ماست و همین امر برای دستیابی به توسعه پایدار مشکل ساز خواهد شد.

حمید یزدان پناه، پنجشنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان زرین دشت افزود: با توجه به روند خشکسالی ها، عدم تعادل میان تامین آب و افزایش تقاضا می تواند بحران زا شود.
وی بیان داشت: رویه نادرست برداشت آب به ویژه در بخش کشاورزی، سبب افت شدید منابع آب های زیر زمینی شده است و بحران کم آبی یکی از مهمترین چالش های پیش رو در حوزه منابع آب زیرزمینی است که تنها با صرفه جویی و مدیریت صحیح می توان بر این بحران غلبه کرد.
رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان زرین دشت، ضمن هشدار نسبت به برداشت بی رویه و غیر مجاز آب های زیرزمینی، گفت: بدون تردید ایجاد فرونشست های مختلف و خالی شدن سفره های زیر زمینی یکی از عوامل زمینه ساز زلزله های اخیر است.
فرماندار زرین دشت، با اشاره به اهمیت استفاده از شیوه های نوین کشاورزی در حفاظت از منابع آب افزود: به دلیل محدودیت منابع آب و خشکسالی های پی در پی باید بهره برداری ازمنابع موجود به صورت برنامه ریزی شده و دقیق صورت گیرد.
در ادامه این نشست، بر راه اندازی گشت های مشترک اداره ها، پُر کردن چاه های غیر مجاز و برخورد با متخلفانی که بیش از میزان تعیین شده از چاه های مجاز آب برداشت می کنند، تاکید شد.

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر