شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶,Feb 24 2018

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر حاجی آباد از سایت زباله داراب انجام شد
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 1747

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر حاجی آباد از سایت زباله داراب انجام شد

تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶
واکنش شورای شهر حاجی آباد در رابطه با سایت جدید و پر حاشیه زباله داراب که در نزدیکی چاههای آب زرین دشت احداث شده امروز وارد مرحله تازه ای شد

به گفته مهندس حاجی‌آبادیان سایت زباله داراب در فاصله حدوداً 3 کیلومتری چاه‌های آب زرین‌دشت واقع شده که همین فاصله کم خطر نفوذ شیرابه‌های زباله به سفره آبهای زیر زمینی را افزایش داده و سلامت مردم زرین دشت در با خطر جدی مواجه می‌کند

این عضو شورای شهر حاجی‌آباد تصریح کرد: در بازدید از این مکان مشخص شد  که زباله‌های عفونی بیمارستانی هم بصورت کاملاً غیر اصولی دفع میشود و بعضا روی سطح زمین رها شده است که نگرانی‌های ما را زیادتر میکند /


به گزارش زرنوشت؛ مدتی است پس از تعطیلی بحث برانگیز سایت زباله غدیر داراب، بدلیل آنچه اعتراضات مردمی و تنش اجتماعی خوانده شد، محل دفن زباله های داراب به چند مکان متفاوت منتقل میشود که هر بار به سرنوشت سایت‌های قبلی دچار شده و مردم و مسوولان آن مناطق مانع از تخلیه زباله در محدوده خود شده اند.

در حال حاضر، با اتخاذ تصمیمی عجیب از سوی مسوولان داراب، مکان دفن روزانه 60 تا 80 تن زباله این شهرستان، به جایی در نزدیکی کارخانه سیمان و در فاصله نزدیک به چاه های آب مصرفی مردم زرین دشت(بیخه دراز) انتخاب شده است!

قبلا بیان شده بود فاصله چاههای آب تا سایت زباله بیش از 10کیلومتر است اما در بازدیدهای مسوولان زرین دشت مشخص شد این فاصله تا اولین چاه حدود 3 کیلومتر بیشتر نیست.

مهندس ابراهیمی یکی دیگر از اعضای شورای شهر معتقد است: با توجه به محل قرار گرفتن زباله‌ها، در فصل بارندگی شیرآبه و الودگی ها به سمت رودخانه فصلی روان خواهد شد.
وی هشدار داد هر چه سریعتر مسوولان ارشد دو شهرستان و دستگاههای نظارتی به موضوع ورود جدی کنند تا در آینده نزدیک شاهد اتفاقات تلخ نباشیم.

کانال خبری زرنوشت بعنوان رسانه ای مطالبه گر و مردمی، عملکرد همه مسوولان درباره ی این موضوع رصد کرده و تا رفع نگرانی شهروندان، اقدامات را بصورت دقیق به اطلاع مردم شریف زرین دشت میرساند.

تصاویر بازدید امروز شورای شهر از این مکان را مشاهده کنید:

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر