سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶,Mar 20 2018

طرح «روستا تعاون» با انتخاب 7 روستا در زرین‌دشت آغاز شد
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 1725

باهدف تولید و اشتغال مناطق روستایی

طرح «روستا تعاون» با انتخاب 7 روستا در زرین‌دشت آغاز شد

تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۶
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زرین‌دشت از شناسایی و انتخاب 7 روستا برای اجرای طرح «روستا تعاون» به‌منظور تولید و اشتغال مناطق روستایی در این شهرستان خبر داد.

محمدجواد شاکری گفت: سهم شهرستان زرین‌دشت 7 روستا است که در مرحله اول 2 روستا بر اساس مزیت‌ها با همکاری اداره میراث فرهنگی و بخشداری‌های شهرستان شناسایی‌شده‌اند.

وی تصریح کرد: طرح روستا- تعاون در راستای حمایت از تولید، اشتغال و پیاده‌سازی برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های اجرایی بخش تعاون در روستاها اجرا خواهد شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زرین‌دشت بابیان اینکه طرح روستا- تعاون در روستاهایی که شاخص‌ها و معیارهای تعیین روستاهای موردحمایت افزود: این روستاها باید مشمول اجرای ماده ۲۷ قانون برنامه مورد تأیید مراجع ذی‌ربط قرار گیرد و دارای مشخصاتی از قبیل داشتن بیش از ۵۰  خانوار ساکن، نرخ اشتغال معکوس، طرح هادی اجراشده و مهاجر فرستی پایین و ضریب مشارکت‌پذیری بالا باشد.

شاکری بیان کرد: استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در نواحی روستایی و ارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستاها در اقتصاد ملی و ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت محور در روستاها ازجمله اهداف کیفی این طرح است.

وی گفت: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تأمین نیاز مشاغل، تأمین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر