جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷,Apr 20 2018

اولین تصمیم شورای پنجم شهرحاجی آباد به مذاق مردم خوش نیامد
آرشیو

با شهدا

share
- +

کد مطلب : 1653

بررسی دلایل جنجالی شدن انتخاب علی شجری برای پست شهرداری حاجی آباد؛

اولین تصمیم شورای پنجم شهرحاجی آباد به مذاق مردم خوش نیامد

تاریخ انتشار : ۵ شهريور ۱۳۹۶
اولین جلسه شورای پنجم شهر حاجی آباد در حالی برگزار شد که کرامت ابراهیمی و مجتبی بارانی دو نفر از اعضای این شورا، با شهردار شدن شجری بطور جدی مخالفت کرده و نادیده گرفتن انتقادات صریح مردم درباره سوابق شجری را بی اعتنایی به نظرات دلسوزانه مردم دانستند.

به گزارش زرنوشت؛ در اولین جلسه از شورای دوره پنجم شهر حاجی آباد، "علی شجری" شهردار سابق ایج، با 3 رای موافق بعنوان شهردار جدید شهر حاجی آباد انتخاب و برای تایید نهایی به استانداری فارس معرفی شد.

باتوجه به تعدد سوالات شما مخاطبان عزیز پیرامون سوابق علی شجری گزینه تصدی شهرداری حاجی آباد و ابهامات درباره چگونگی معرفی و حمایت سه نفر از اعضای شورای شهر از این گزینه ناشناخته و کم سابقه، به اطلاع شما مردم فهیم میرساند:
تاکنون هیچکدام از اعضای شورای شهر اظهار نظری مبنی بر بیان سوابق و تجارب اجرایی-مدیریتی آقای شجری نداشته و معیارها و دلایل خاص معرفی علی شجری بعنوان گزینه شهرداری حاجی آباد را برای مردم بیان نکرده اند.

  همین انفعال شورای شهر حاجی آباد در دفاع از گزینه مورد حمایت شان، سبب به راه افتادن هجمه ها و شایعات مخرب درباره اتفاقات پشت پرده این انتخاب، و جنجالی شدن فضا شده است.

 در همین رابطه اطلاعات بدست آمده از اولین جلسه شورای پنجم نشان میدهد کرامت ابراهیمی و مجتبی بارانی دو نفر از منتخبین مردم بودند که با شهردار شدن شجری بطور جدی مخالفت کرده و او را فاقد صلاحیت لازم برای تصدی این پست دانسته اند!
 

از طرفی با توجه به تحقیقات از منابع محلی در فسا و شهر ایج و صحبت های مطرح شده بین اعضای شورا، به نظر میرسد مهمترین سابقه مدیریتی شجری مربوط به دوران حدودا 2ساله مدیریت در شهرداری ایج می باشد.

"شجری" 35ساله از اهالی شهرستان فسا مدتی هم با حکم سمیع پور بعنوان مشاور فرماندار فسا فعالیت داشته است
 

نکته قابل توجه در «کارنامه علی شجری» اختلافات شدید بوجود آمده با نمایندگان مردم و سپس استعفا یا کنار گذاشته شدن از طرف اعضاء شورا در شهر6 هزار نفری ایج است.

  همین موضوع نگرانی ها را درباره توانایی این گزینه در بین مردم به اوج رسانده است چرا که فعالان اجتماعی و سیاسی زرین دشت و عامه مردم، تجربه دو ساله و ناموفق شجری در شهر کوچک و کم جمعیتی مثل ایج را برای کلید داری شهر 23هزار نفری حاجی آباد به هیچ عنوان کافی نمی دانند.

بر همین اساس، از دقایق نخست پرده برداری از نام "علی شجری" گزینه غیربومی شهرداری حاجی آباد توسط شورای جدید، بسیاری از مردم نسبت به این انتخاب واکنش منفی نشان داده و معتقدند این گزینه از نظر سابقه موفق اجرایی و مدیریتی، هیچ مزیتی نسبت به گزینه های بومی ندارد، و انتخاب و اصرار سه نفر از اعضای شورای شهر بر انتخاب شجری بعنوان شهردار جدید را غیرمنطقی می پندارند.
 

درحالی که اگر جمع بندی شورای شهر بر استفاده از شهردار غیربومی است بایستی فردی باتجربه که سوابق روشن و کارنامه قابل دفاع در شهرداری شهرهای بزرگتر یا همسطح حاجی آباد از خود بر جای گذاشته باشد را معرفی میکردند.
 

از فرآیند "بحث برانگیز" انتخاب علی شجری و مخالفت قاطع دو نفر از اعضای شورای شهر؛ تا کارنامه ضعیف این جوان غیربومی و انتقادات گسترده مردم،  همگی نشان دهنده این حقیقت است که شهرداری حاجی آباد در صورت تصدی شجری بر صندلی ریاستش، طی ماههای آینده روزهای پرحاشیه ای در پیش خواهد داشت.

 

نظرات بینندگان زرنوشت
عضویت در خبرنامه

قوانین :
زرنوشت" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

سینا|
|۱۳۹۶/۶/۵ ۱۲:۰۲
پاسخ
واقعا متاسفم برای شورای شهر که آدم های سفارشی و نالایق رو معرفی کردند شهر حاجی آباد کارگاه هنر مدیریت آموزی نیست!
اسماعیلی|
|۱۳۹۶/۶/۵ ۱۲:۵۳
پاسخ
آقایون شورا میشه لطفا توضیح بدبد اقای شجری رو کی بهتون انداخته؟ مگه قحط الرجال هست توی زرین دشت حداقل یکی می اوردید که کارنامه داشته باشه توی شهرداری شهرهای بزرگ. ایج که شهر نیست اخه مشخصه این اقا از طریق....... و ...... شما رو راضی کرده وگرنه خیلی گزینه های بهتری میشد شهردار حاجی اباد کرد
مریم جعفری|
|۱۳۹۶/۶/۵ ۱۸:۲۶
پاسخ
سلام/ شورای شهر دم از بومی گرایی و جوان های نخبه شهر میزد بعد از اینکه رای شون رو گرفتند رفتند از ناکجا آباد یکی رو آوردن برای شهرداری کاش لااقل تجربه و سابقه خوبی هم داشت این بنده خدا صفر کیلومتره از قرار معلوم
اسحاق محمدی|
|۱۳۹۶/۶/۶ ۸:۵۹
پاسخ
امیدوارم پشت پرده انتخاب شهردار جدید مسایل کثیف سیاست بازی و ********** در میان نباشه و بر اساس توانایی انتخاب شده باشه امیدواریم!!!!!!
جمالی|
|۱۳۹۶/۶/۶ ۱۷:۳۳
پاسخ
باید صبر کرد و عملکرد اقای شجری رو مورد ارزیابی قرار داد از نظر سابقه که چندان درخشان نبودند انشالله عملکردشون خط بطلانی بر شایعات و حواشی باشه
حمید |
|۱۳۹۶/۶/۷ ۱۲:۲۲
پاسخ
انتخاب غیر کارشناسی و کاملا سیاسی اقای شجری که هیچ سابقه قابل قبولی در عرصه مدیریت شهری ندارند رو باید به مردم شهر تسلیت گفت و تاسف خورد...
زهرا حیدری|
|۱۳۹۶/۶/۸ ۲۳:۱۶
پاسخ
فقط باید به این شورا با این تصمیم کاملا نامعقولش گفت عجب!
ناشناس|
|۱۳۹۶/۶/۱۳ ۱۲:۲۰
پاسخ
انتخاب احساسی وبدون تحقیق افراد برای شورای شهر این عواقب هم دارد.هرکس خربزه خورد باید پای لرزش هم بشینه
نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر